infolinia: 691 805 805

Adres: ul. Lubelska 23, 26-600 Radom infolinia: 691 805 805 email: sklep@hurtowniabaobab.pl

Dział projektowy

Do wykonania projektu systemu nawadniającego potrzebujemy inwentaryzacji terenu, informacji o parametrach źródła wody, dane kontaktowe zlecającego.

1. INWENTARYZACJA TERENU – podkład wykonany w skali, który będzie zawierał:

 • granice terenu, budynek mieszkalny, wszystkie rodzaje nawierzchni oraz szlaki komunikacyjne
 • małą architekturę np. altanę, murki oporowe
 • wyraźnie zaznaczoną linię trawnika i rabaty (są to dwa różne sposoby podlewania)
 • wszystkie elementy, znajdujące się w obrębie trawnika, które mogą zakłócić trajektorie zraszania np. duże drzewo, huśtawka
 • wymiar, który pozwoli nam zeskalować plik graficzny w programie do projektowania np. wymiar jednego z boków działki lub ścianę budynku
 • okalizację źródła wody

Jeżeli sami, odręcznie wykonują Państwo inwentaryzację terenu należy pamiętać o zachowaniu skali. Najwygodniej wykonać rysunek na papierze milimetrowym lub kartce w kratkę. Im dokładniejszy otrzymamy podkład, tym bardziej precyzyjny będzie projekt systemu nawadniającego.

Bardzo chętnie przyjmujemy pliki dwg (AutoCad). Podkład można nam przysłać również w formatach graficznych takich jak: jpg, pdf etc.

2. INFORMACJE O PARAMETRACH ŹRÓDŁA WODY – powinny zawierać:

 • wydajność dynamiczną źródła (mierzona za pomocą wiaderka o znanej pojemności)
 • informacje o ciśnieniu dynamicznym na wyjściu (nie należy mylić tego parametru z ciśnieniem statycznym, które można odczytać na manometrze na pompie lub zbiorniku ciśnieniowym)
 • jeżeli nie mają państwo możliwości pomiaru ciśnienia dynamicznego, należy opisać źródło wody (np. czy jest to studnia czy woda miejska, jaką średnicą rury jest wyprowadzona na ogród, jaki jest gwint na kranie lub rodzaj i parametry techniczne pompy)

Dokładniejsze informacje na temat pomiaru źródła wody znajdą Państwo na stronie:

3. DANE KONTAKTOWE - powinny zawierać:

 • Imię i Nazwisko
 • telefon kontaktowy do osoby która będzie umiała odpowiedzieć na pytania dotyczące inwestycji.

WSZYSTKIE DANE NALEŻY WYSYŁAĆ NA EMAIL:
sklep@hurtowniabaobab.pl

Projekty i wyceny wykonujemy według kolejności otrzymania emaila.
Obecny czas oczekiwania wynosi od kilku do kilkunastu dni roboczych.

Do samodzielnego montażu jest wymagana ogólna znajomość najbardziej podstawowych informacji z zakresu hydrauliki takich jak: rodzaje gwintów, odróżnianie średnicy rur, podstawowa umiejętność czytania bardzo prostych projektów technicznych. Zazwyczaj każda osoba chętna która ma pierwszy raz do czynienia z hydrauliką powinna poradzić sobie. Wszystkie informację które są nie jasne jesteśmy w stanie wyjaśnić przez telefon, email lub osobiście w naszej firmie.